Pazarlama Şirketi

Paylaş
Lider Pazarlama Şirketi Sözcüoğlu

Türkiye’nin Lider Pazarlama Şirketi

Üretici firmaların ürünlerinin perakendeci firmalara satış pazarlama ticaretinde önemli bir aşamasını oluşturmaktadır. Özellikle hızlı tüketim ürünlerinde satış ve pazarlama sürecinin hızla ilerlemesi gerekmektedir. Ürünlerini hızla perakendeci firmalarla buluşturmak isteyen firmalar pazarlama şirketi ile çalışmayı tercih etmektedirler. Distribütör firmalar bir ürünün tüm ülkede ya da belli bir bölgede ürünün satışı konusunda yetkilisi olurlar. Ürünün perakende satışını yapmak isteyen firmalar da distribütör firmadan ürünü almaktadırlar.

Sözcüoğlu olarak Türkiye’nin en büyük satış ve pazarlama şirketleri arasında olarak uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Edindiğimiz deneyimle çalıştığımız tüm firmaların markalarına değer katmaktayız. Oluşturduğumuz geniş dağıtım ağı ile ürünlerin alınması ve dağıtılmasında koordinasyonumuz ile sorun yaşanmasının önüne geçmekteyiz.

Pazarlama Şirketi Nedir?

Pazarlama şirketi üretim yapmaz, distribütörü olduğu firmaların ürünlerinin perakendeci firmalarla buluşmasını sağlar. Türkiye’deki en iyi pazarlama şirketleri arasında yer alan Sözcüoğlu şirketimiz sektöre yön vermeye devam etmektedir. Ünlü markaların tüketiciyle buluşmasında önemli bir rol oynamakta olan pazarlama şirketi haksız rekabet yaşanmasının önüne geçmektedir. Üretici firmaların ürünlerinin güvenli bir şekilde perakendeci firmalarla buluşmasını sağlayan pazarlama şirketi ticaretin kesintisiz devam etmesinde etkili olmaktadırlar.

Pazarlama yapan şirket müşterilerinin kesintisiz ürün temin edebilmesi adına büyük depolara sahip olmalıdır. Güçlü stokları ile piyasa da ürünle ilgili sıkıntıların yaşanmasını önler. Ayrıca bu şirketler distribütörü olduğu şirketlerin stoklarının hızla eritilmesini sağlarlar. B&B olarak hizmet veren şirketler son tüketici ile temas etmemektedirler. Ticaretin ve özellikle hızlı tüketim ürünlerinin kesintisiz olarak dağıtımını sağlamaktadırlar.

Pazarlama çeşitleri tanıtımı ve satışı yapılacak ürüne bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında pazarlama sırasında kullanılan yöntemler internetin gelişmesi ile artmıştır. Geleneksel pazarlama yöntemlerine dijital pazarlama yöntemleri de eklenmiştir. Geleneksel pazarlama içinde televizyon, radyo ve gazetelere reklamlar verilmesi yer alır. Dijital pazarlamada ise ürünlerin satış ve pazarlaması için online yöntemler kullanılmaktadır. Günümüzde çok daha etkin şekilde dijital pazarlamanın kullanıldığı görülmektedir. Sözcüoğlu olarak geleneksel ve dijital pazarlama çeşitlerini bir arada kullanıyor, müşterilerimizin marka değerlerini arttırıyoruz.

Pazarlama Şirketi Ne İş Yapar?

Bir ürünün üretilmesi onun tüketici ile buluşmasını sağlamaz. Ürünün tüketici ile buluşması için pazarlanması gerekmektedir. Büyük markalar ürünlerinin pazarlamasını yapmazlar. Bunun için pazarlama şirketi ile çalışmayı tercih ederler. Bu şekilde üretici firma ürün geliştirme ve üretim yapma konusunda etkin bir şekilde çalışmaya devam edebilmektedir. İstanbul pazarlama şirketleri Türkiye’nin ticaretinin kalbinin attığı bu büyük şehirde ticaretin sorunsuz işlemesini sağlamaktadırlar.

Pazarlama özel bir uzmanlık alanıdır. Üretici firmaların pazarlama birimleri daha minimal yapıdadır. Bu bölümler pazarlama şirketi ile koordinasyon sağlamaktadırlar. İşini titiz olarak yapar ve güçlü pazarlama şirketi ürünlerin distribütörlüğünü almaktadırlar. Bu şekilde piyasada fiyat farklılıkları olmasının önüne geçmektedirler. Ayrıca ürünlerin stoklanarak karaborsa ve haksız kazanç fırsatları oluşturulmasının önüne geçmektedirler. Pazarlama şirketi ne iş yapar sorusuna şu şekilde cevap verilebilmektedir.

 • Pazarlama şirketi B&B olarak çalışmaktadır. Üretici firmanın ürünlerini perakendeci firmalarla buluşturmaktadır.
 • Anlaşması olduğu şirketlerin ürünlerini kendi depolarında yeterli stokla bulundurmaktadır.
 • Güvenilir olmaya önem verir ve dağıtımın sorunsuz yapılmasını sağlamaktadır.
 • Pazarlamanın bir bölgede tek elden yapılması ile tüketicilere yansıyacak fiyat farklarının önüne geçmektedir.
 • Önemli markaların distribütörlüğünü alır ve ürünlerin tüketiciye ulaşma zincirini kısaltarak fiyatın artmasının önüne geçmektedir.
 • Ürünleri üretici firmadan kendi araçlar ile alarak depolarına getirmektedir. Aynı şekilde perakendeci firmalara da kendi araçları ile ulaştırmaktadır.
 • Ticaretin kesintisiz sürmesini ve pazarlaması yaptığı ürünlerle ilgili piyasada sıkıntı olmasının önüne geçmektedir.

Pazarlama şirketi için en önemli nokta güvenilir olmasıdır. Müşterilerine verdiği sözleri tutmalı ürünlerin teslimatını belirttiği süre içinde eksiksiz şekilde gerçekleştirmelidir. Firmamız bu konuya özellikle önem vermektedir. Bu sayede de distribütörlüğünü yaptığımız markaların sayısı artmaya devam etmektedir.

Bizi tercih eden firmaların pazar paylarının genişlemesini sağlıyoruz. Bunun yanında kârlarının da artmasını sağlıyor ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. Distribütörlüğünü yaptığımız firmaların stoklarını kendi depolarımızda bulunduruyoruz. Çözüm odaklı çalışmakta ve müşterilerimiz için en iyi sonuçları verecek çözümleri geliştirmeye devam etmekteyiz.

Pazarlama Faaliyetleri Nedir?

Üretimi yapılan her ürünün tüketiciye ulaşması için pazarlanması gerekmektedir. Küreselleşen dünyada ürün çeşitliliğinin yanında aynı türden ürünü üreten çok sayıda şirket bulunmaktadır. Bundan dolayı da markalar arasında büyük rekabetler yaşanmaktadır. Pazarlama, günümüzde özel uzmanlık alanı olduğundan bu konuda üniversitelerde de lisans programları bulunmaktadır. Eğitimli ve deneyimli olan pazarlama uzmanları da çalıştıkları firmanın ürünlerinin tüketiciye en iyi şekilde ulaşması için gerekli çalışmaları yaparlar. ‘Pazarlama ne iş yapar?’ dendiğinde kısaca ürünlerin tanıtılması ve ürüne karşı talebin artmasını sağlamaktadır, şeklinde açıklanabilmektedir.

Pazarlama faaliyetlerinin sürekliliği esastır. Her firmanın yıl sonu hedefleri bulunur. Bu hedeflere ulaşmayı sağlayacak ilk etken üretim ise ikinci ve daha önemli olan etken pazarlamadır. Pazarlama ile üretilen malların satışı gerçekleştirilmektedir. Pazarlama şirketi olan firmamız etkili pazarlama teknikleri kullanıyor olması ile kendinin ve müşterilerinin yıl sonu hedeflerini tutturmasını sağlamaktadır. Müşteri ağı genişletilmeye ve firmamızda büyümeye devam etmektedir. Pazarlama ve satışın mükemmel şekilde sürdürülmesi için personel arttırılmaktadır. Yetişmiş insan gücünün yanında depolar genişletilmekte ve lojistik desteği de arttırılmaktadır.

Marka değerini arttırır ve ürüne olan talebin artması konusunda da çalışmalar yaparlar. Pazarlama faaliyetleri sürekli olmalıdır. Yerinde duran ve gelişmeyen şirketlerin gerilemesi ve pazar payını kaybetmesi kaçınılmazdır. Sözcüoğlu şirketimiz pazarlama şirketi olarak faaliyetlerini kesintisiz sürdürmektedir. Alanında uzman olan ekibi ile distribütörlüğünü yaptığı markaların değerinin artmasını sağlamaktadır. Piyasada pazarlamasını yaptığı ürünlerin rakiplerinin önüne geçmesini sağlar. Bu faaliyetler şu şekilde yapılmaktadır.

 • Pazar ve ürün araştırılması yapılır. Yapılan araştırma ile raporlar oluşturulmaktadır.
 • Ürünlerin hedef kitleye ulaşması için doğru yöntemler belirlenmektedir.
 • Satış ve pazarlama stratejileri geliştirilmektedir.
 • Satışını üstlendiği ürünlerin tanıtımını yaparak marka değerini arttırmaktır.
 • Pazar alanlarını araştırmak ve ürünleri doğru pazarlama yöntemleri ile hedef kitle ile buluşturmaktır.

Pazarlama Başarısını Neler Etkiler?

Bu başarıyı etkileyen pek çok önemli unsur bulunmaktadır. Tecrübeli ve işinde en iyi olmayı hedefleyen pazarlama şirketi çalışmalarını kesintisiz devam ettirir. Hazır müşteriler ile yetinmez müşteri sayısını arttırmak için tanıtım yapmaya devam ederler. Pazarlama nedir incelendiğinde ürünlerin tanıtımının ve satışının hedef kitleye yapılabilmesi amacıyla yürütülen çalışmalardır. Pazarlama üretim aşamasından başlar. Tüketicinin talepleri belirlenir ve bu talepleri karşılayacak ürünler geliştirilerek üretimi yapılır. Üretilen malların tüketiciye ulaştırılmasında pazarlama stratejilerini geliştirilmesi önemlidir. Her ürünün tüketiciye ulaşması noktasında masrafın minimuma indirilmesinde hedef kitle analizi ve doğru pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi çok önemlidir.

Pazarlama başarısını etkileyen beş önemli faktör bulunmaktadır. Bu dört ilkeye dikkat edildiği takdirde pazarlamanın başarısının maksimum olması kaçınılmazdır. Bu dört ilke 1960’lı yıllarda belirlenmiştir. Ürün odaklı olarak geliştirilen bu faktörler arasında ürün, fiyat, yer, tanıtım bulunmaktadır. Bu faktörler pazarlamanın üretim anından itibaren başladığını ortaya koymaktadır.

Pazarlamada 4 Faktör

Dört faktörü kısaca şu şekilde açıklamak mümkün olmaktadır.

 1. Ürün: Ürünün müşterinin hangi ihtiyacını karşılayacağı belirlenmeli ve müşteri bu konuda ikna edilmelidir. Ürünün yararları konusunda müşterinin ikna edilmesi gerekmektedir.
 2. Fiyat: Kimilerine göre bir ürünün fiyatı ne kadar ucuz ise ona talep o kadar artmaktadır. Oysa bu kesinlikle doğru bir inanış değildir. Her malın bir değeri bulunmaktadır. Ürün hak ettiğinden pahalı ya da ucuz olması halinde müşterilerin akıllarında soru işaretleri oluşmaktadır. Satın alma eğilimi azalmaktadır. Bundan dolayı ürünü satışa sunmadan önce fiyat araştırması ve analizleri yapılması gerekmektedir. Her ürünün hitap ettiği hedef kitlenin gelir düzeyi de farklıdır. Ürünün hitap ettiği hedef kitlenin analizi yapılarak fiyatın belirlenmesi gerekir.
 3. Yer: Ürünün tüketici ile doğru şekilde buluşması çok önemlidir. Ürün çok kaliteli olsa da doğru yerde satışı yapılmazsa hedef kitle ile buluşması mümkün olmaz. Hızlı tüketim ürünlerinde ise pazarlama şirketleri bu noktada önemli yer tutarlar. Ürünleri tüketici ile en doğru ve etkin yöntemlerle buluştururlar. Başarılı pazarlama şirketleri geniş dağıtım ağı kurar ve koordinasyonlu olarak çalışırlar.
 4. Tanıtım: Pazarlamanın son aşaması tanıtımdır. Bu aşamada ürünün hedef kitle tarafından bilinmesi ve marka değerinin oluşması için gerekli faaliyetler yapılır. Aynı türde olan diğer ürünlerle arasındaki farkın bilinmesi ve neden sizin ürününüzün tercih edilmesi gerektiğinin anlatılması önemlidir.

Pazarlama Faktörleri ve Müşteri İlişkisi

Bu pazarlama tekniklerinin yanında günümüzde artık müşteri değeri, müşteri maliyeti, müşteriye kolaylık ve müşteri iletişimi şeklinde de teknikler geliştirilmiştir. Yukarıda anlatılan pazarlama tekniklerinde ürün odaklı olduğu görülmektedir. Ancak yeni geliştirilen tekniklerde ise odak noktası müşteridir. Bireyselliğin odak noktaya ulaştığı çağımızda pazarlama tekniklerinin pazarlama şirketi tarafından müşteri odaklı geliştirilmesi ile daha etkili olması sağlanmaktadır.

Bu tekniklerle müşterinin ihtiyaçları belirlenmekte ve ona ürünün en hızlı ve doğru şekilde ulaşması maksimum verim alması ile memnun olması sağlanmaktadır. Başarılı pazarlama için sürekli olarak araştırma ve analizlerin yapılması şarttır. İnsan tercihlerinin sık değiştiği günümüzde tercihlerin hangi yönde olduğunun bilinmesi önem taşır. Bu şekilde ürün geliştirme yapılır ve oluşan talepte düşüş olmasının önüne geçilebilir.

Pazarlama Şirketi ile Çalışmanın Faydaları

Pazarlama danışmanlık şirketleri müşterilerinin marka değerinin artmasında önemli rol oynamaktadırlar. Bu faaliyet sadece ürünün satışını değil aynı zamanda tanınması ve hedef kitleye etkin şekilde ulaştırılmasında etkilidir. Pazarlama şirketi bu alanda uzmanlaşmıştır. Tüm çalışmaları pazarlamanın daha etkili yapılması ve yeni stratejilerin geliştirilmesi yönündedir. Üretici firmalar pazarlama konusunda uzman olmadıklarından hedef kitle tespitini doğru şekilde yapma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Ayrıca var olan hedef kitlenin genişletilmesi de ürünün satışının arttırılmasında etkilidir.

Ürün çeşitliliğinin hızla arttığı günümüzde her ürünün farklı pazarlama çeşitleri ile müşteri ile buluşturulması gerekmektedir. Bazı ürünler bir şirketten diğerine olacak şekilde satılmaktadır. Bu satışa B&B adı verilmektedir. Bazı ürünler üretici firmadan tüketiciye ulaştırılır buna da B&C adı verilmektedir. Son olarak bir şirkette çalışan özel kişilere ürünün pazarlanmasıdır ki buna B&P adı verilmektedir. Pazarlama teknikleri hedef kitleye bağlı olarak geliştirilmektedir. Teknolojinin hızla geliştiği dünyada geleneksel pazarlama tekniklerinin yetersiz kaldığı görülmektedir. Bundan dolayı Sözcüoğlu olarak bizler yeni teknikler ve stratejiler geliştirerek etkin pazarlama yapmaktayız.

Hızlı tüketim ürünlerini üreten şirketlerle pazarlama şirketi olarak hedef kitlesi olan perakendeci firmalarla aralarındaki bağı oluşturmaktayız. Üretici firmanın mallarını alarak kendi depolarımızda bulunduruyor ve müşterimiz olan perakendeci firmalara geniş dağıtım ağımız ile ulaştırıyoruz. Hızlı tüketim ürünleri adından da anlaşıldığı gibi sürekli bir sirkülasyon gerektirmektedirler. Bundan dolayı planlama, koordine büyük önem taşımaktadır. Firmamızın bu anlamda etkin birimleri bulunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Pazarlama şirketleri hakkında sık sorulan sorular aşağıdaki gibidir.

Pazarlamanı Önemi Nedir?

Üretim kadar pazarlama da önemlidir. Üretilen her ürünün tüketici ile buluşması gerekmektedir. Ürünün hedef kitleye etkin şekilde ulaştırılması pazarlamanın işidir. Teknolojinin gelişmesi ile aynı türden çok sayıda ürün bulunmaktadır. Şirketin kendi ürününün tercih edilmesini etkin pazarlama sağlamaktadır.

Pazarlama Tekniklerinden 4P ve 4C Nedir?

Pazarlama teknikleri arasında yer alan 4P; ürün, yer, fiyat tanıtım kelimelerinin İngilizce anlamlarının baş harflerini işaret etmektedir. Bu şekilde pazarlamanın üretimden başladığı da anlaşılmaktadır. Yapılan uzun araştırmalarla geliştirilen bu yöntem günümüze kadar etkin şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Bunun yanında günümüzde 4C olarak yeni bir yöntemde kullanılır 4C ise müşteri değeri, müşteri maliyeti, müşteriye kolaylık, müşteri ile iletişim şeklinde açıklanmaktadır.

Distribütörlük Nedir?

Bir şirketin ürünlerinin belirli bir bölgede satışını bir pazarlama şirketine verilmesidir. Pazarlama şirketi ile yapılan anlaşma sonrasında üretici firmanın ürününü o bölgede başka bir firmanın pazarlaması ve satması mümkün olmaz. Pazarlama şirketi distribütörlük aldığında yaptığı anlaşma ile o yıl içinde ne kadar ürün satışı yapacağı konusunda firmaya garanti vermektedir. Aynı zamanda alacağı ürünleri hedef kitleye ulaştırmak için yeterli sayıda personele, lojistik ağına ve depoya sahip olması gerekir. Sözcüoğlu olarak distribütörlüğünü yaptığımız firmalar arasında Kloroplast, Aroma, Kahve Dünyası gibi çok önemli markalar bulunmaktadır.

Tanıtım ve Pazarlama Arasındaki Fark Nedir?

Bu iki kavram anlam olarak birbirine çok benziyor olsa da aslında birbirinden ayrı olarak değerlendirilir. Tanıtım pazarlamanın kullandığı teknikler arasında yer alır. Bir ürünün satılabilmesi için öncelikle bilinmesi ve ona karşı bir ihtiyaç oluşturulması gerekmektedir. Tanıtım ile hedef kitlenin ürünü tanıması ve yararlarının ne olduğunu bilmesi sağlanmaktadır. Ardından kullanılan diğer pazarlama teknikleri ile ürünün satışı gerçekleştirilmektedir. Tanıtım ve pazarlama ürünlerin hedef kitle ile etkin bir şekilde buluşması adına çok önemlidir.

Pazarlama Şirketleri ile Çalışmak Yararlı Mı?

Pazarlama şirketi ile çalışılması üretici firmaların iş yükünün azalmasında önemli katkı sağlamaktadır. Üretim ile pazarlama birbirinden tamamen ayrı sektörlerdir. Bir insanın hem ürünün üretimini hem de satışını yapmayı bilmesi mümkün olmaz. Üretici firmaların üretim yapmaları ve ürünlerini geliştirmeye çalışmaları daha verimli olmalarını sağlamaktadır. Ürünlerin tüketici ile buluşturulması ise pazarlama şirketlerinin işidir.

Doğru Pazarlama Şirketi Nasıl Seçilir?

Türkiye çok büyük bir ülke olması sayesinde sürekli gelişmektedir. Üretimin artması gibi pazarlama şirketi sayısı hızla artmaktadır. Pazarlama şirketinin doğru seçilmesi ürünün tüketici ile buluşmasında şirketlerin yıl sonu hedeflerinin tutturulmasında önemlidir. Pazarlama şirketi seçerken sahip olduğu distribütörlükler nelerdir incelenmesi gerekir. Bunun yanında deposunun genişliği, referansları, lojistik ağı da mutlaka kontrol edilmelidir. Bunlara dikkat edilmesinin yanında tecrübeli pazarlama şirketi seçilmesi yararlıdır. Tecrübeli pazarlama şirketinin var olan müşteri portföyü ile sizin ürünlerinizin de hızla tüketiciye ulaşması mümkün olmaktadır.

Doğru Pazarlama Teknikleri Nasıl Geliştirilir?

Üretici firmaların pazarlama tekniklerini geliştirmelerine pazarlama şirketi ile çalışmaları halinde gerek kalmamaktadır. Pazarlama şirketi önce hedef kitleyi analiz etmekte ve doğru teknikleri de bu doğru da geliştirmektedir. Firmamız müşterilerinin kârının artması ve satış hedeflerinin tutturulması açısından sürekli teknolojiyle uyumlu olarak çalışmaktadır.

Hedef Kitle Nedir?

Hedef kitle ürünü satın alması amaçlanan kişilerden oluşur. Her ürüne ihtiyacı olan kişilerin özellikleri farklıdır. Pazarlama şirketi de satışını üstlendiği ürünün özelliklerini inceler ve pazarlama öncesi hedef kitleyi belirler. Çalışmalarını da hedef kitlenin beklentileri ve ilgi alanlarını kullanarak yapmaktadır.

Neden Sözcüoğlu Pazarlama Şirketi Seçilmelidir?

Sözcüoğlu, Türkiye’nin en önemli markalarını temsil etmektedir. Bu markaların Marmara bölgesi distribütörü olarak geniş lojistik ağına sahiptir. Aynı zamanda geniş depoları ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmasıyla da ürünlerinizin pazarlamasını etkin şekilde yapmaktadır.

Satış ve Pazarlama Şirketi

Satış ve Pazarlama Firması

Satış ve pazarlama firması Sözcüoğlu, hızlı tüketim ürünleri sektöründe ülkemizin önde gelen büyük markalarının satış ve pazarlamasını yapar.

Lider Pazarlama Şirketi Sözcüoğlu

Pazarlama Şirketi

Türkiye’nin Lider Pazarlama Şirketi Üretici firmaların ürünlerinin perakendeci firmalara satış pazarlama ticaretinde önemli bir aşamasını oluşturmaktadır. Özellikle hızlı tüketim ürünlerinde satış ve pazarlama sürecinin hızla

Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) Sektörü

Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) Sektörü

Hızlı tüketim ürünleri (FMCG) sektörü uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler sunarak ürün tedarik konusunda markalara değer katar. Hızlı tüketim ürünleri sektöründe konusunda uzman Sözcüoğlu birçok

Distribütör Firma

Distribütör Firma

Sözcüoğlu Distribütör Firma 1999 yılında İstanbul il sınırları içerisinde kurulan Sözcüoğlu Distribütör Firma, 2006 yılında ara toptan ve toptancılık faaliyetlerine başlamış olan çok büyük bir