Başkanın Mesajı

Hayalimiz; geleceği tüm paydaşlarıyla birlikle şekillendiren bir firma olmaktı. İşte bu hayalimiz bizi lider markaları, ne istediğini bilen bilinçli müşteriler ile buluşturan hızlı tüketim sektörüne yönlendirdi. 23 yıldır bu hayalin peşinden aynı heyecan, azim ve kararlılıkla koşuyoruz.

Hedefimiz hızlı tüketim sektöründe global çapta lider olan bir firma olmak. Bunu sağlamanın müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli hizmet üretmekten geçtiğini biliyoruz. İş takip sistemlerimizi ve mobil uygulamalarımızı bu bağlamda güncelliyoruz. Böylelikle müşterilerimizin, alacakları ürünleri kendilerine ulaşıncaya kadar tüm süreçlerde şeffaflıkla izlemesini sağlıyor ve güven veriyoruz.

Gıda başta olmak üzere lüks hırdavat, kozmetik ve temizlik sektörünün lider markalarına dair geniş ürün gamımız ile hizmet vermekteyiz. Geniş çaplı depolama, lojistik ve dağıtım ağına sahibiz. Yüksek teknoloji ile takip ettiğimiz araçlarımız ile yurt çapında birçok noktaya dağıtım yapmaktayız.

Kişiye özel tedarik zincirimiz ile doğru miktar, zaman ve lokasyon ile ürünleri müşterilerimize ulaştırıyoruz. Vardığı noktada ürünlerin hasar görmeden raflara yerleştirilmesi ve doğru koşullarda muhafaza edilmesi için gerekli bilgilendirmeleri sağlıyoruz. Ürünlerin üretim bandından raflara kaldırılmasına kadar tüm süreçleri hassasiyetle takip ediyoruz.

“Global çapta tüm müşterilerimize eşsiz bir alışveriş deneyimi sunan bir firma olma” misyonumuz ışığında teknoloji ve tedarik zincirimizi genişletmek için yatırımlar yapıyoruz. Biliyoruz ki; dünya tepeden tırnağa yenilikçi ve hepimizi gelişmeye, yenilenmeye sürekli teşvik ediyor.

“Tüm paydaşlarımıza değer katmak” olan vizyonumuzu gerçekleştirmek adına köklü deneyimlerimizle emin adımlarla ilerliyoruz. Bu bağlamda emeklerini yaptığı işe olan inancı ile paha biçilmez kılan harika ekipler kurduk. İnsana yatırım yapmanın önemini bilen bizler, tüm çalışanlarımızın gelişimine gereken değeri veriyoruz. Böylelikle geleceği birlikte şekillendiriyoruz.
Sözcüoğlu olarak bizler çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğini önemsiyor, riskleri minimize etmek için gereken tüm koşulları sağlamaya çalışıyoruz. Proaktif yaklaşımlarla sağladığımız güvenli ortamı sürdürebilir kılma gayretindeyiz. Bu bağlamda gerekli eğitimleri, acil durum eylem planlarını, kontrol ve ölçümleri yaptırıyoruz. Çünkü çalışanlarımızın sağlığı bize emanet.

Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük mirasın temiz çevre ve doğal enerji kaynakları olduğunun farkındayız. Bu kapsamda daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Çevre kirliliğinin azaltılması, mevcut kaynakların daha bilinçli kullanılmasına teşvik ediyoruz. Bu sorumluluğumuzu ve duyarlılığımızı gelecek nesillere de taşımaya çalışıyoruz.

Ticari sürdürülebilirlik adına markamızı global çapta bilinir kılmaya çabalıyoruz. Bunun mihenk taşının müşteri memnuniyeti olduğunu biliyor, tüm adımlarımızı buna yönelik atıyoruz. Operasyonel verimlilik sağlamanın memnun müşteri portföyümüze yenilerini ekleyeceğinin bilincindeyiz. Çözüm odaklı satış ve pazarlama altyapımız sayesinde yaptığımız hızlı teslimatlar ile faaliyetlerimizi güvene dönüştürüyoruz.
23 yıllık hızlı tüketim sektöründe hızlı, çözüm odaklı, kaliteli ve zamanında hizmet anlayışımız ile büyük yollar kat ettik. Müşterilerimize yenilerini eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Çağdaş ve yenilikçi yatırımlarımıza yenileri ilave ediyor, hizmet ağımızı genişletiyoruz.

Tüm paydaşlarımıza verdiğimiz değeri; pazarda rakiplerimize göre açık ara önde olan tutkumuz ile göstermeye çalışıyoruz. Altyapı ve teknoloji odaklı yaklaşımlarımızı, çevik yönetim anlayışımız, etik değerlerimize olan bağlılığımız ile birleştiriyoruz. Sektörde öncü firmalar arasında olmak adına tüm gerekenleri yapıyoruz. Firma hedeflerimizi topluma, ülkemize ve gelecek nesillere göre şekillendiriyoruz.
Sözcüoğlu olarak pazarlama anından, teslimat noktasına varıncaya kadar mükemmelliği önemsiyoruz. Çünkü tüm paydaşlarımız için eşsiz bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyoruz. En iyiye ulaşmak için ilk günkü heyecanımız, tutkumuz ve azmimizle çalışıyoruz.

İlk yola çıktığımız günden bugüne bizden desteklerini esirgemeyen çalışanlarımız, müşterimiz, bayilerimiz, iş ortaklarımız ve tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunarım. Çünkü en kaliteli hizmeti, en doğru zamanda tam lokasyona ulaştırmamızı sağlayan iş heyecanımızı onlara borçluyuz.

Saygılarımla…