Distribütör Firma

Paylaş
Distribütör Firma

Sözcüoğlu Distribütör Firma

1999 yılında İstanbul il sınırları içerisinde kurulan Sözcüoğlu Distribütör Firma, 2006 yılında ara toptan ve toptancılık faaliyetlerine başlamış olan çok büyük bir ticaret pazar firmasıdır. 2008 yılı itibari ile Selçuk Sözlü önderliğinde İstanbul Avrupa yakasında büyümeye başlayan Sözcüoğlu Distribütör firma, tüm Türkiye’ye açılarak toptan hazır gıda ve temizlik ürünlerinin satışını yapmaya başlamıştır.

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra 2000 metre karelik depolama alanına sahip olarak Sözcüoğlu Gıda Ltd. Şti olarak kurumsallığa ilk adımı atmıştır. 2014 senesinde ise büyük ticari adımlar atarak büyümeye devam etmiştir. Sözcüoğlu; 3 marka ile iş birliği içerisine girerek İstanbul distribütör sektörüne kendinden emin bir şekilde giriş yapmayı başarmıştır. Aradan geçen 3 sene sonunda distribütörlük yaptığı alanlara 4 tane daha ekleyerek İstanbul bayiliği sayısını 7’ye çıkartmıştır. Bu sene içerisinde ise birden fazla markanın distribütörlüğünü üstlenmiştir. Böylelikle Türkiye’de sayılı distribütör firmalar içerisine girmeyi başarmıştır.

‘Distribütör firma nedir?’ diye merak eden kişiler için konuyu şu şekilde özetleyebiliriz. Bir ya da birden fazla üreticiden temin ettiği tüm ürünleri belli başlı bölgeler içerisinde satış, tanıtım ve pazarlamasını üstelenen yetkili firmaya distribütör firma denilmektedir. Kelime anlamı ‘dağıtıcılık ‘ olan bu distribütör firmalar aracılığı ile istediğiniz ürünü toptan bir şekilde temin edebilme şansınız bulunmaktadır.
Distribütör firma sahibi olmak için herhangi bir eğitime ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu eğitimin yerine size ürün tedarik edecek olan firma ya da firmalarla sözleşme imzalamanız bu işi yapmanız için yeterlidir. Sözcüoğlu Distribütör Firma da kendi alanında öncü markalardan birisidir.

Distribütör Nedir?

Distribütör, herhangi bir mağazaya yahut şirkete ürün tanıtımı yapan ve tanıttığı ürünleri tedarik etmekle mükellef olan kişidir. Tanıtmak ve pazarlamakla mükellef olduğu ürünleri bir şirket aracılığı ile başka bir şirket ya da tüzel kişilere sunan kimselerdir. Distribütör olan kişiler toptancı olma görevi üstlenmektedir. Hatta çoğu zaman bir toptancıdan daha fazla iş yükü bulunmaktadır. Çünkü çoğu toptancı lojistik masrafından kurtulmak için kendi firmasının ürün tanıtım ve pazarlaması için distribütör edinmektedir. Böylelikle tüm satış faaliyetlerini bu kanal üzerinden gerçekleştirmektedir. Distribütörlerin bir eğitim almasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Fakat lojistik ya da pazarlama bölümlerinden mezun olan kişilerin bu alanda daha başarılı oldukları da herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bir distribütörde olması gereken özellikler ise şu şekilde belirlenmektedir.

 • Herkesi etkileyici bir pazarlama tekniğine sahip olmak.
 • Satışını yapacağı ürün hakkında yeterli bilgiye sahip olmak.
 • Ürünü alacak olan müşterileri belirleyip onların ihtiyaçlarına göre ürün tedarik edebilmek.
 • Lojistik ağ kurabilmeyi başarabilmek.
 • Ekip çalışmasını yapabilmek ve insanları yönetilme özelliğine sahip olabilmek.
 • Yüksek iletişim becerisine sahip olmak.
 • İkna kabiliyetine sahip olabilmek.
 • İnsan ilişkilerinde başarılı olabilmek.
 • Operasyon yeteneği bulundurmak.

Marka Distribütörü

Marka distribütörü satışını ya da pazarlamasını yaptığı markanın tüm ürünlerini alacak olan kişi ya da şirketlere tanıtan kişi ya da şirketlerdir. Bu distribütörler, bazen tek bir ürün satışı yapmaktadır. Bazen de birden fazla markanın ürün tanıtım ve satışını yapmaktadır. Ürün satış ve tanıtımını yapan distribütörler sayesinde markaların taşımacılık ve depolama masraflarını da kendi bünyelerinde üstlenmektedirler. Böylelikle üretici firma, birçok masraftan kurtulmuş olmaktadır. Kısaca, distribütörler size ve şirketinize maddi alanda da destek sağlamaktadır. Marka distribütörleri çoğu zaman bir şirket halinde faaliyet göstermektedir.

Medical distribütör alanında hizmet veren şirketlerde son yıllarda faaliyet alanlarını oldukça arttırmıştır. Çünkü böylelikle daha çok insana tam zamanında hizmet verilmektedir.

Marka distribütörü olmak için aşağıda belirlenen şartlara uyum sağlamak azami derecede önemlidir.

 • Ürünü; bayi ya da sistem entegresine göre pazarlayıp kullanıcıya sunmak.
 • Satış ve tanıtımını yaptığı markaların pazarlamasını uygun şartlar göre yapabilmek.
 • Ürün satışı yaptığı mağazaları gerektiği zaman kontrol edebilmek.
 • Ürün tedarik sürecini takip etmek.
 • Etkili bir ikna yöntemine sahip olmak.
 • Ürün satışı yapan kişi ya da firmalara ürün hakkında eğitim vermek.
 • Ürün satış ve pazarlamasını en yüksek düzeyde tutabilmek.
 • Satış öncesi eğitimleri düzenlemek ve eğer gerekirse bu kişilere ihtiyaçları doğrultusunda eğitim verebilmek.
 • Satış ve pazarlamasını yaptığı markanın tüm ürün çeşidini tanımak.
 • Donanımlı araç filosuna sahip olmak.
 • Gelişmiş teknolojik alt yapıya sahip olmak.
 • Geniş depolama alanı bulundurmak.
 • Gerekirse geniş ve kaliteli soğutma sistemlerine sahip olmak .
 • Faaliyetleri yönlendirebilmek.
 • Ürün takibi yapabilmek.
 • Rapor gözlemleyebilmek.
 • Hizmet vereceği bayilere gereken zamanlarda eğitim vermek.
 • Ürün hakkında yeterli bilgi ve birikime sahip olup satış stratejisini ona göre planlamak.
 • Ürün sattığı yerin en çok hangi ürünü satın aldığı belirleyip pazarlama stratejisini ona göre yönlendirmek.
 • Ürün pazarlarını takip edip yeni ve muadil ürünleri takip edebilmek yapabilmek.
 • Ürün takibi yapıp bu takip yönünde ürün pazarlamasını yapabilmek.
 • Birden fazla markanın distribütörlüğü yapabilmek için takip süresini iyi yönetmek.
 • Ürünlerin taşınma ve sevkiyat süresini takip etmek.
 • Ürünleri satın alacak kişiye kaliteli ve istediği şekilde hizmet verebilmek.

İstanbul Distribütör

İstanbul distribütör denince akla ilk gelen marka 20 yıldan fazla bu sektöre hizmet veren Sözcüoğlu’dur. Bu şirket bünyesinde 10’dan fazla markanın tanıtım ve pazarlaması yapılmaktadır. Distribütör firma alanında da hizmet veren Sözcüoğlu sayesinde her alanda sahip olduğunuz markanın tanıtımını yapabilirsiniz. Aynı zamanda da markanıza ait olan tüm ürünlerin satış ve pazarlamasını da yapabileceksiniz.
İstanbul distribütörlük alanı çok geniş bir alan olduğu için bu sahada hizmet vermekte olan firma ya da kişilerin son derece bilgili ve tecrübeli olması kesinlikle gerekmektedir. Sözcüoğlu de bu alanda sizi bir üst seviyeye çıkaracaktır. Çünkü bu şirket kendi alanında öncü bir distribütör firmasıdır.

Bu firma sayesinde, markanıza ait olan ürünleri Marmara Bölgesine kolaylıkla dağıtacak ve ürün tanıtımınızı yapabileceksiniz. Sözcüoğlu bünyesinde İstanbul kozmetik distribütörü hizmeti de verilmektedir. Aynı zamanda bu şirketten İstanbul temizlik distribütörü de talep edilmektedir. Bu alanda ürettiğiniz tüm ürünlerin satış, tanıtım ve pazarlamasını Sözcüoğlu üzerinden yapabilirsiniz.

İstanbul Temizlik Distribütörü (Koroplast Markası İstanbul Distribütörü)

İstanbul temizlik distribütörü alanında hizmet veren Sözcüoğlu, marka değerinizi korumak ve markanızın tanıtımını yapmak için çalışmaktadır. Bu kapsamda ürettiğiniz tüm ürünleri ihtiyaç dâhilinde sizden almaktadır. Böylelikle, gerekli yerlere gerekli zamanlarda ulaştırarak ürün satış stratejinizi büyütmektedir.

Özellikle de tüm dünyada bilinen ve kullanan herkes tarafından oldukça beğenilen Koroplast firmasının Marmara Bölgesi dağıtımını yapan bu şirket sayesinde temizlik ürünleri her yere kolayca ulaşmaktadır. Bu markaya ait olan 50’den fazla ürünün satış ve pazarlamasını yapan Sözcüoğlu sayesinde İhtiyaç duyduğunuz her ürün seçeneğini kolaylıkla temin edebilirsiniz.

İstanbul Kozmetik Distribütörü (Banat, Hanımağa, Bioblas Markalarının İstanbul Distribütörü)

Sözcüoğlu ’nun hizmet verdiği bir diğer sektör ise İstanbul kozmetik distribütörü faaliyet alanıdır. Dünyada ve Türkiye’de en bilinen kozmetik markalarından olan; Banat, Hanımağa ve Bioblas markasına ait onlarca ürünün tanıtım ve pazarlama stratejilerini Sözcüoğlu yönetmektedir. Böylelikle Marmara Bölgesi ve İstanbul çevresinde bu markaların ürün stok sıkıntısı ve ürün pazarlamasına ilişkin sorunlar yaşanmamaktadır. Türkiye’de oldukça popüler olan bu ürünlerin Sözcüoğlu sayesinde ulaşılabilirliği de artmaktadır.

İstanbul Gıda Distribütörü (Aroma, Kahve Dünyası, Binboğa Bal, Hipp Markalarının İstanbul Distribütörü)

Sözcüoğlu distribütörlük alanında hizmet verdiği sektörleri çoğalttı. Buna ek olarak gıda sektöründe de ürün tanıtım ve pazarlama yapmaya başladı. En çok tüketilen ürünlerin ve markaların satış tanıtım ve pazarlamasını yapan bu şirket sayesinde Marmara Bölgesinde ticari pazar hareketleri hız kazanmaya başladı.

İstanbul gıda bayiliği alanında yıllarca hizmet veren Sözcüoğlu, bünyesinde bulunan tüm markaları üstün bilgi ve donanımı sayesinde en hızlı bir şekilde pazara sokup müşteriler ile buluşturmaktadır. Pazara giren bu ürünlerin son kullanma tarihleri kontrol edilmektedir. Sonrasında hızlı ve büyük lojistik ağı sayesinde satıcı ile buluşturmaktadır. Buna ek olarak, Sözcüoğlu, gıda sektöründe insan sağlığını önemseyen sayılı firmalardan birisidir.

İstanbul Hızlı Tüketim Malzemeleri Distribütörü (Panasonic Pil, Süzen92 Markalarının İstanbul Distribütörü)

Hızlı tüketim malzemeleri için İstanbul ili ve Marmara Bölgesi için distribütör veren firmalar listesinin başında da Sözcüoğlu gelmektedir. Bu şirket sayesinde Panasonic ve Süzen92 markasına ait olan ürünlere kolaylıkla ve en uygun fiyat garantisi ile ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda bu hızlı tüketim malzemeleri kısa sürelerde bitebildiği için ihtiyaç anında tedarik gerekmektedir. Sözcüoğlu de bünyesinde bulanan lojistik ağı ve çok geniş depolama alanı sayesinde bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Marmara bölgesinde bulunan tüm pazarlama ve satış alanlarına kısa sürede ihtiyaçlar dâhilinde ulaşabilen bu firma ile sizler de sahibi olduğunuz markaya ait tüm ürünleri, market rafları ile kısa süre içerisinde buluşturabileceksiniz.

Neden Distribütör Olarak Sözcüoğlu’nu Seçmelisiniz?

Sözcüoğlu geçmiş yıllardan bu yana distribütör alanında kendini kanıtlamış bir şirkettir. Tecrübesi ve deneyimi neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Gerek tedarik konusunda gerekse ulaştırma konusunda Sözcüoğlu her adımını güvenilirlikle ve titizlikle yapmaktadır. Çoğu markanın distribütörlüğünü yapan bu şirket, her daim ürünlerin stoğunu bulundurarak herkesin ihtiyacını karşılamaktadır.

İşlerini bu denli düzgün yapan firma ve firma çalışanları sayesinde Marmara Bölgesi bazı markaların ürünlerinde tedarik konusunda sıkıntı yaşamamaktadır. Eğer markanızın herkese ulaşılabilirliği konusunda siz de sorun yaşamamak istiyorsanız Sözcüoğlu ‘na güvenebilirsiniz.

Markaların ürünlerini depolamada, ulaştırmada ve pazarlamada Sözcüoğlu adeta lider konumundadır. Bir lider ile çalışmak da kişileri ve firmaları başarıya götürmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular ( SSS )

Distribütör Kısaca Nedir?

Distribütörler, ürün ya da markaları şirket ya da tüzel kişilere tanıtır ve pazarlamasını sağlamaktadır. Böylelikle sizler, sahibi olduğunuz firmanın pazarlaması ve tanıtımı için ayrıyeten para harcamaz ve tüm zamanınızı üretime doğru aktarabilirsiniz.

Hangi Alanlarda Distribütörlük Hizmeti Verilmektedir?

Türkiye’de istediğiniz her alanda distribütörlük hizmeti alabilirsiniz. Ürün tanıtım, satış ve pazarlama gibi alanlarda kolaylıkla faaliyet gösterebilirsiniz. Distribütörlük hizmeti almak isterseniz, kesinlikle güvenilir ve bilinen firmalarla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde marka değeriniz zarar görebilir ve satış stratejiniz müşterilerin gözünde düşebilir. Bunun yanı sıra, pazar payındaki yeriniz de azalabilmektedir.

Distribütörlük Hizmeti Veren Şirketlerle Sözleşme ( Bayilik Sözleşmesi ) Nasıl Yapılmaktadır?

Eğer ki distribütörlük hizmeti alacağınız yer bir şirket ise kesinlikle sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Bu sözleşme marka değerinizi korumaktadır. Aynı zamanda firmanızı ekonomik anlamda da korumaya almaktadır. Bu sözleşme, tarafların isteğine göre süreli ya da süresiz olarak düzenlenebilmektedir. Bu sözleşmeyi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Sözleşmede kesinlikle bulunması gereken ibareler ise şu şekilde belirlenmiştir.

 • Sözleşmenin konusu
 • Sözleşme taraflarının adres bilgileri
 • Ürün satışı yaptıracak olan firmanın hangi ürün türünü ürettiği
 • Ürün ya da hizmet açıklamalarının tam olarak belirlenmesi
 • Satılan ürünün yahut iade olacak ürünlerin hangi şartlarda gerçekleşeceğini belirleme
 • Yapılan sözleşmeye aykırı bir durum olduğu takdirde uygulanacak yaptırım türü
 • Dağıtıcı ve satıcıya ilişkin hak ve yükümlülükler
 • İki şirketin de tazminat hakkı
 • Sipariş ve satışın nasıl yapılacağı
 • Ürünleri dağıtacak olan şirketin konumu
 • İki tarafında birbirine karşı sadakat yükümlülüğü
 • Yapılan sözleşmesinin şirket sahibi ve tüzel kişi arasında olması
 • Satışı yapılacak olan malların hangi şartlarda dağıtılacağı

Bu sözleşme türüne sahip olmak isteyen taraflar, sözleşmeyi imzalamadan önce kesinlikle bir avukata başvurması gereklidir. Aksi takdirde yapılan sözleşmenin hukuki dayanağı eksik olabilir. Eğer taraflardan birisi, sözleşmedeki sorumlu olduğu maddelere uymazsa karşı tarafın tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır.

Hangi Şartlarda Yapılan Distribütörlük Sözleşmesi Fesih Edilir?

Eğer taraflardan birisi sözleşmede var olan maddelere uymazsa ya da sözleşmede var olan yükümlülükleri yerine getirmezse karşı taraf tek taraflı olarak sözleşmeyi fesih edebilmektedir. Buna ek olarak, gereken şartlarda tazminat talep edebilmektedir.

Distribütörlük Hizmeti Veren Şirketler Neye Dikkat Etmelidir?

Distribütörlük hizmeti veren şirketler öncelikli olan ürün satış ve pazarlama alanında uzmanlaşmış olmalıdır. Bu bilgi ve donanım kapsamında, ürün satışı yapacağı bayileri belirleyip marka kalitesini en yüksek seviyeye çıkarmak bu hizmeti veren tüm şirketlerin önceliğidir. Bu şirketler aracı firma konumundadır. Bundan dolayı da geniş bir lojistik ağına ve büyük bir depolama alanına da sahip olması gerekmektedir.

Distribütörlük Hizmeti Almak İstiyorum Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu hizmetten yararlanmak için öncelikle sahip olduğunuz markanın ticaret satış payını belirlemeniz gerekmektedir. Bu ticaret satış payından sonra, ürünlerinizin nerelerde satışa sunulacağını belirlemeniz sizler için önemli bir faktör olacaktır. Bu işlemlerden sonra distribütörlük hizmeti alacağınız şirketi, size yakın bir lokasyondan seçerek sizler de bu pazarlama olanağından yararlanabileceksiniz. Size yakın bir yerden bu hizmeti almanız demek, ürünlerinizi en taze haliyle satıcı ve müşteri ile rahatlıkla buluşturabilmeniz demektir. Aynı zamanda size yakın yerden dağıtım şirketi seçmeniz gerekmektedir. Böylelikle ürün nakliye konusunda yaşanma ihtimali olan konuların da önüne geçebilirsiniz.

Hangi Alanlarda Distribütörlük Hizmeti Verilmektedir?

Distribütörlük alanı oldukça geniş bir iş koludur. Bu aracı şirketler sayesinde, markanıza ait olan tüm ürünleri daha geniş bölgelere kolaylıkla satış yapabilirsiniz. Aynı zamanda ürün pazarlama stratejisi belirleyebilirsiniz. Aracı bir şirkete sahip olduğunuz zaman, ürünleriniz çok kısa sürelerde alıcılarla buluşmaktadır ve tüketilmektedir. Tüketilen ürünler ise aracı firma üzerinden sizlerden talep edilmektedir. Böylece sizin markanızda da devamlı olarak ürün satışı gerçekleşir ve üretim alanlarınız zaman geçtikçe artmaktadır. En fazla distribütörlük hizmetini alan üretim alanları ise şu şekilde belirlenmiştir.

 • Gıda sektörü
 • Hazır gıda sektörü
 • Kozmetik sektörü
 • Temizlik sektörü
 • Temizlik maddeleri sektörü

Distribütörlük Almazsam Ürün Satışı Yapabilir Miyim?

Distribütörlük almazsanız da tabi ki ürün satışı yapabilirsiniz. Fakat bu durum sizin için yüksek maliyetlere sebep olabilmektedir. Çünkü distribütörlük hizmeti alarak; lojistik, pazarlama, marka eğitimleri ve ürün satışı gibi maliyetleri ortadan kaldırabileceksiniz. Aynı zamanda üretilen ürünleri depolamak için de ayrıyeten bir alana sahip olmak sizi fazladan masrafa da sokmaktadır. Fakat, distribütörlük hizmeti alarak saydığımız bu tüm masraflardan kurutulursunuz. Ayrıca ürün tanıtım, satış – pazarlama alanlarında da zaman kaybetmemiş olursunuz.

 

Satış ve Pazarlama Şirketi

Satış ve Pazarlama Firması

Satış ve pazarlama firması Sözcüoğlu, hızlı tüketim ürünleri sektöründe ülkemizin önde gelen büyük markalarının satış ve pazarlamasını yapar.

Lider Pazarlama Şirketi Sözcüoğlu

Pazarlama Şirketi

Türkiye’nin Lider Pazarlama Şirketi Üretici firmaların ürünlerinin perakendeci firmalara satış pazarlama ticaretinde önemli bir aşamasını oluşturmaktadır. Özellikle hızlı tüketim ürünlerinde satış ve pazarlama sürecinin hızla

Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) Sektörü

Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) Sektörü

Hızlı tüketim ürünleri (FMCG) sektörü uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler sunarak ürün tedarik konusunda markalara değer katar. Hızlı tüketim ürünleri sektöründe konusunda uzman Sözcüoğlu birçok

Distribütör Firma

Distribütör Firma

Sözcüoğlu Distribütör Firma 1999 yılında İstanbul il sınırları içerisinde kurulan Sözcüoğlu Distribütör Firma, 2006 yılında ara toptan ve toptancılık faaliyetlerine başlamış olan çok büyük bir